PANCIEROVÉ PODLAHY

Prečo pancierovú podlahu ?

  • Potrebujete získať bezprašný povch Vašej podlahy,
  • máte požiadavky na vyššiu odolnosť pri prevádzkovom zaťažení,
  • obávate sa, že čas na realizáciu nového povrchu bude príliš dlhý,
  • požadujete garancie kvality na vstupujúce komponenty,
  • chcete podlahu bez nárokov na údržbu,
  • a napokon hľadáte cenovo výhodné riešenie Vašej podlahy.

Všetky horeuvedené požiadavky Vám dokonale splní pancierová podlaha.

Kde je vhodné použiť pancierové podlahy?

Všade tam, kde je potrebné zvažovať užitkové vlastnosti a cenu podlahy tak, aby aj pri veľkých výmerach boli zriaďovacie náklady primerané. Sú to skladovacie priestory, vačšina výrobných hál, od ľahkej až po najťažšiu prevádzku, garáže, parkoviská a autoservisy, veľké predajné plochy a pod…

Čo je pancierová podlaha ?

Je to betónová doska z betónu triedy B25, B30, vystužená klasicky kari sieťami, alebo výhodnejšou, praktickejšou drátkovýstužou (drátkobetón), prípadne výstužou s polypropylénových vlákien (vláknobetón) s aplikáciou špeciálneho vsypu na báze kremičitanov, karbidov alebo neoxidujúcich kovových plnív, ktorá sa ukladá do zavädnutého betónového podkladu, čím pri jednom mokrom procese vzniká hneď aj finálna vrstva podlahy a výrazne sa tak skracuje doba realizácie.
Po strojovom zahladení vzniká hladký, tvrdý, odolný voči obrusu, protišmykový a bezprašný povrch so zvýšenou odolnosťou voči vsakovaniu vody a ropných produktov s mimoriadne dlhou dobou životnosti. Na záver sa na upravený povrch nanesie vytvrdzujúci a utesňujúci akrylátový lak, ktorý umožní čerstvému betónu dozrieť bez nutnosti polievať ho vodou. Takto vytvorená čerstvá finálna vrstva podlahy vzhľadom a vlastnosťami pripomína pancier, odtiaľ zaužívaný termín pancierová podlaha.

Ukladanie betónovej zmesi z domiešavača
Hutnenie betónovej zmesi plávajúcou vibračnou latou
Hladenie betónu
Ukladanie betónovej zmesi z čerpadla
Strojová aplikácia vsypu
Čerstvo dohladená podlaha s pancierovým efektom